Adventní ženská skupina s meditativním tancem Buto

26. 11. – 28. 11. 2021
Začátek ve 13.00, ukončení ve 13.00 hod.

Sdílení v kruhu, relaxace s živou hudbou, společné zpívání, Meditativní tanec Buto, kterým vás provede Barbora Janečková, výroba adventního věnce a zažehnutí prvního světla, biosyntetická práce s tělem a meditace v pohybu.

Meditativní tanec Buto

Meditativní tanec, dříve označovaný jako tanec Buto, přinesla do biosyntézy Silvie Boadella na základě inspirace z Japonska. Buto je spontánním tancem a každý jej může pojmout dle svého. Buto umožňuje přeměnu vnitřních obrazů a pocitů do fyzického pohybu. Pokud ve vás představa tance vyvolává spíše obavy, tak zde rozhodně nemusí. Biosyntetický meditativní tanec Buto je o naladění se na vnitřní impulzy, je to proces skládající se z krátké meditace, práce s tělem a z vlastního „tance”. Během tance se člověk může pohybovat v prostoru nebo může zůstat navenek v klidu a „tančit” jen v představě. Meditativní tanec je způsob, jak nechat promluvit své emoce a tělové impulzy, uvolnit bloky a nechat odejít to, co již ve svém systému nepotřebujeme.

S kým?

Vašimi lektorkami budou:

Jitka Géringová

Věnuji se individuální terapii a poradenství, kde používám psychoterapeutické metody Biosyntéza a Arteterapie. Pracuji především s dospělými a teenagery v Praze a v Ústí nad Labem. Vedu sebezkušenostní kurzy s Maitri dýcháním, ráda pracuji se ženami a také učím na VŠ. Je pro mne důležité být v kontaktu se zemí a přírodou, s láskou zpívám, i když k tomu nemám žádné vzdělání.

Svatava Drlíčková

V terapii a poradenství vycházím z Biosyntézy a uměleckých terapií. Pracuji s klienty se zdravotním postižením a jejich blízkými, s dětmi a mladistvými s poruchami chování a s dospělými klienty. Zabývám se speciálně pedagogickým poradenstvím a lektoruji kurzy muzikoterapie. Blízkost barev, a hudby mně umožňuje kreativně nahlížet na svět, kontaktovat ho a propojit se s životní energií a tvořivostí.

Barbora Janečková

Jsem klinická psycholožka a psychoterapeutka pracující převážně s dospělou klientelou. V terapeutické práci mě velmi ovlivnili David Boadella (Biosyntéza) a Albert Pesso (Pesso Boyden psychomotorický systém). V roce 2007 jsem byla oslovena Davidem Boadellou a Ester Frankel, abych založila Český institut biosyntézy. Mou srdeční záležitostí je Sociální klinika, která je postavena na konceptu služby ze srdce pro ty, kteří se nachází v těžké situaci. Je pro mě velmi důležité mít ve svém životě a srdci rovnováhu mezi dáváním a dostáváním.

Sdílejte s přáteli

Za kolik?

cena 5400,- včetně stravy a ubytování.

Kde?

V prostorách bývalého mlýna na Vysočině

Kde se přihlásit?

přihlášky a bližší informace
s.drlickova@seznam.cz